دانلود تحقیق در موردتحقیق در عملیات

در حال حاظر شما فایل با عنوان دانلود تحقیق در موردتحقیق در عملیات را دنبال می کنید .
دانلود تحقیق در موردتحقیق در عملیات|50489427|ovz|

نام فایل : تحقیق در عملیات


فرمت : .doc


تعداد صفحه/اسلاید : 10


حجم : 10 مگابایتچکيده:
تصميم گيری منطقی و برنامه ريزی، از ارکان اساسی بقاء هر بخش صنعتی و اقتصادی بوده و بدون آنها صحت و سلامت يک سازمان مورد سوال قرار می گيرد. کتاب حاضر جلد چهارم از "تحقيق در عمليات پيشرفته" است که شامل مباحث زير می باشد: برنامه ريزی با اعداد صحيح(مدلسازی، روش مقطع، روش گروهی، روش شاخه ای، روش شمارش ضمني)، برنامه ريزی پويا و برنامه ريزی غيرخطی.
تحقیق در عملیات
تحقیق در عملیات یا پژوهش عملیاتی (
Operations Research, Operational Research
) كه به طور مخفف
OR
نامیده می‌شود شاخه‌ای بین‌رشته‌ای از ریاضیات است كه از گرایش‌هایی مانند برنامه‌ریزی ریاضی، آمار و طراحی الگوریتم‌ها استفاده می‌كند تا در مسائل بهینه سازی نقطه بهینه را پیدا كند. یافتن نقطه بهینه براساس نوع مسله مفاهیم مختلف دارد و در تصمیم سازیها استفاده می‌شود. مسائل تحقیق در عملیات بر بیشینه سازی (ماكزیمم سازی) -مانند سود، سرعت خط تولید، تولید زراعی بیشتر، پهنای باند بیشتر و غیره- یا كمینه سازی (می‌نیمم‌سازی) -مانند هزینه كمتر و كاهش ریسك و غیره) با استفاده از یك یا چند قید تمركز دارند. ایده اصلی تحقیق در عملیات یافتن بهترین پاسخ برای مسائل پیچیده‌ای است كه با زبان ریاضی مدل‌سازی شده‌اند كه باعث بهبود یا بهینه‌سازی عملكرد یك سیستم می‌شوند.
خلاصه
عبارت تحقیق در عملیات (كه گاهی علم مدیریت یا
management science
نیز نامیده می‌شود) معمولاً مخفف به صورت
OR
به كار می‌رود. معمولاً علم مدیریت ارتباط نزدیكی به مسائل مدیریت تجارت دارد. تحقیق در عملیات یكی از زیرشاخه‌های ریاضیات كاربردی است و جنبه‌های كاربردی آن در مهندسی صنایع نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. ریاضیات كاربردی به متخصصان امكان می‌دهد تا جنبه‌های نظری تحقیق در عملیات را بررسی كرده و آن‌را گسترش دهند و توانایی ایجاد و توسعه تحقیق در عملیات را فراهم كنند. مهندسی صنایع با استفاده از جنبه‌های كاربردی تحقیق در عملیات سعی می‌كند تا آن‌را در صنعت و تجارت به كار گیرد. ابزارهای اصلی استفاده شده توسط تحقیق در عملیات مدل‌سازی ریاضی، بهینه‌سازی، آمار، نظریه گراف، نظریه بازی‌ها، نظریه صف، آنالیز تصمیم‌گیری و شبیه‌سازی است. به دلیل ماهیت محاسباتی این شاخه،
OR
با علوم كامپیوتر پیوند دارد و تحلیل‌گر تحقیق در عملیات معمولاً از نرم‌افزارها یا كدهای اختصاصی استفاده می‌كنند كه توسط خودشان یا همكارانشان ایجاد شده‌اند. نرم‌افزارهای تجاری تحقیق در عملیات معمولاً با عنوان ابزارهای حل مساله شناخته می‌شوند و قابلیت استفاده در نرم‌افزارها و كد‌های خودنوشته را دارا هستند. ویژگی بارز تحقیق در عملیات نگاه كلی آن به سیستمها و بهبود آن است و به جای آنكه بر یك یا چند جزء سیستم تمركز كند تمام سیستم را مد نظر قرار می‌دهد. تحلیل‌گران تحقیق در عملیات معمولاً با مسائل جدیدی مواجه می‌شوند و باید تشخیص دهند كه كدام‌یك از روش‌ها بیشتر با ساختار سیستم، اهداف بهبود و قیدهای زمانی و توان محاسباتی منطبق است. به همین دلیل (و دلایل دیگر) نقش نیروی انسانی در تحقیق در عملیات حیاتی است. همانند ابزارهای دیگر، تكنیك‌های
OR
به تنهایی قادر به حل مسائل نیستند.
قلمرو تحقیق در عملیات
برخی از نمونه‌های كاربرد تحقیق در عملیات به شرح زیر است:
مدیریت بهینه حمل و نقل كالا و مواد در شبكه‌های ارتباطی جاده‌ای، دریایی، هوایی و لوله‌های انتقال
ارزیابی بهره‌وری، كارایی و اثربخشی
برنامه‌ریزی زمانی جلسات مختلف در مدارس، دانشگاه‌ها و كنفرانس‌ها با هدف كاستن از زمان‌های تلف شده و افزایش اثربخشی آموزش
تخصیص بهینه نیروهای كاری به مشاغل
بودجه‌ریزی بهینه با هدف استفاده موثر از هزینه‌ها
طراحی ساختار كارخانهها با هدف جریان بهینه مواد و كالاها
ایجاد شبكه‌های ارتباطی با كمترین هزینه و اطمینان از كیفیت خدمات
مدیریت ترافیك خیابانی و جاده‌ای
طراحی ساختار چیپ‌های كامپیوتری با هدف كاهش زمان تولید (و بنابراین كاهش هزینه‌ی تولید)
مدیریت جریان مواد و كالا در زنجیره تامین
...مطالب دیگر:
بررسی انواع سنسورهابررسی سیستم های مخابراتی با فیبر نوریافشاي اطلاعات ماليبررسی علم كارآفرينيگزارش کارآموزی شرکت در پروژه احداث 254 متر شبکه فشار متوسط هوایی و یک دستگاه ترانس 20/25طرح کارافرینی صابونگزارش کارآموزی در شرکت بیمه ملتچكيده گزارش عملكرد بخش صنعت و معدن در راستاي سند چشم انداز ۲۰ ساله كشورپاورپوینت استاندارد حسابداري شماره 6 گزارش عملکرد ماليگزارش آزمایشگاه خاک شناسی در شرکت تخصصی آب و خاکگزارش کارآموزی رشته کامپیوتر در شرکت داده پردازی فن آوا‎پاورپوینت بررسی احداث یک کافی نتکاربرد ترانسفورماتورها در انتقال انرژی برقتقسیم بندی یک سیستم قدرت الکتریکیابررساناییگزارش كارآموزي رشته کامپیوتر ـ رايانه كار درجه 1 ـ 100بررسی شبکه توزیع برقپاورپوینت گزارش گري برحسب قسمتهاي مختلفپاورپوینت گزارش گري مالي ميان دوره ايسازمان کارگزاران بورس اوراق بهادار تهران گزارش هیئت مدیره به مجمع عمومی سالانهگزارشي درباره مطالعه در زمينه حقوق بشر در مراجع كيفري فرانسه و سويسمفاهيم‌ نظري‌ گزارشگري‌ مالي‌تحقیق بررسی عصر آهنبررسی انرژی برقممان مغناطیسی چیست؟